Tłumaczenie włoskiego słowa „la destinazione” na język polski
la destinazione
/la destinaˈtsjone/
Znaczenie
RzeczownikPunkt końcowy trasy lub cel, na który przeznaczono określone środki.
Jak używać
Włoski rzeczownik „destinazione” (rodzaju żeńskiego) oznacza „przeznaczenie, cel podróży, lokalizacja docelowa” (Punkt końcowy trasy lub cel, na który przeznaczono określone środki). Zazwyczaj łączy się z rodzajnikiem określonym „la”. Typowy wzorzec użycia to „Siamo arrivati a destinazione dopo oltre dieci ore di viaggio in treno." (Dotarliśmy do celu podróży po ponad dziesięciu godzinach jazdy pociągiem.).
🇵🇱 Polski
przeznaczenie, cel podróży, lokalizacja docelowa
Przykład
Siamo arrivati a destinazione dopo oltre dieci ore di viaggio in treno.
Dotarliśmy do celu podróży po ponad dziesięciu godzinach jazdy pociągiem.
Il comune ha modificato la destinazione d'uso dell'edificio da residenziale a commerciale.
Gmina zmieniła przeznaczenie budynku z mieszkalnego na usługowe.
Twój słownik
🦊 Użyj tego słowa w rozmowie z AI na żywoPopularne zwroty
- Siamo arrivati a destinazione dopo oltre dieci ore di viaggio in treno.— Dotarliśmy do celu podróży po ponad dziesięciu godzinach jazdy pociągiem.
- Il comune ha modificato la destinazione d'uso dell'edificio da residenziale a commerciale.— Gmina zmieniła przeznaczenie budynku z mieszkalnego na usługowe.
Więcej słów: n
To słowo w innych językach
Częstość: #1538 w języku włoskim
Naucz się ich wszystkich! 🚀
Opanuj 1000 najczęstszych słów włoskich dzięki inteligentnym wyjaśnieniom kontekstowym, wymowie i powtórkom z odstępami.
Zacznij naukę za darmo →Rejestracja nie jest wymagana
Najczęściej zadawane pytania
Co oznacza włoskie słowo „la destinazione”?▼
Włoskie słowo „la destinazione” oznacza po polsku „przeznaczenie, cel podróży, lokalizacja docelowa”.
Jak wymawia się włoskie słowo „la destinazione”?▼
Możesz odsłuchać poprawną wymowę słowa „la destinazione”, klikając przycisk odtwarzania obok słowa na górze tej strony.
Czy mogę zobaczyć przykładowe zdanie ze słowem „la destinazione”?▼
Tak, oto praktyczny przykład: „Siamo arrivati a destinazione dopo oltre dieci ore di viaggio in treno.” (co tłumaczy się jako „Dotarliśmy do celu podróży po ponad dziesięciu godzinach jazdy pociągiem.”).
Sugerowane artykuły
Czym są powtórki z odstępami? Algorytm SM-2 wyjaśniony prosto
Powtórki z odstępami to najskuteczniejsza metoda zapamiętywania słówek. Dowiedz się, jak działa krzywa zapominania, jak algorytm SM-2 oblicza odstępy między powtórkami i dlaczego 20 minut dziennie bije 2 godziny wkuwania.
Czytaj →PoradyJak wyrobić nawyk codziennej nauki języka (naukowo udowodnione)
Psychologia nawyków w nauce języków. Reguła 2 minut, łączenie nawyków i serie.
Czytaj →