Tłumaczenie włoskiego słowa „la conformità” na język polski
la conformità
/la konformiˈta/
Znaczenie
RzeczownikWłaściwość bycia zgodnym z wymogami technicznymi bądź prawnymi.
Jak używać
Włoski rzeczownik „conformità” (rodzaju żeńskiego) oznacza „zgodność, konformizm, stosowność” (Właściwość bycia zgodnym z wymogami technicznymi bądź prawnymi). Zazwyczaj łączy się z rodzajnikiem określonym „la”. W praktyce, zgodność z normami, przepisami prawnymi lub ustalonymi standardami.
🇵🇱 Polski
zgodność, konformizm, stosowność
Przykład
L'ispettore ha rilasciato la dichiarazione di conformità per il nuovo impianto elettrico.
Inspektor wydał deklarację zgodności dla nowej instalacji elektrycznej.
La conformità alle direttive di sicurezza sul lavoro è costantemente monitorata.
Zgodność z dyrektywami bezpieczeństwa pracy jest stale monitorowana.
Twój słownik
🦊 Użyj tego słowa w rozmowie z AI na żywoPopularne zwroty
- L'ispettore ha rilasciato la dichiarazione di conformità per il nuovo impianto elettrico.— Inspektor wydał deklarację zgodności dla nowej instalacji elektrycznej.
- La conformità alle direttive di sicurezza sul lavoro è costantemente monitorata.— Zgodność z dyrektywami bezpieczeństwa pracy jest stale monitorowana.
Więcej słów: n
Częstość: #1517 w języku włoskim
Naucz się ich wszystkich! 🚀
Opanuj 1000 najczęstszych słów włoskich dzięki inteligentnym wyjaśnieniom kontekstowym, wymowie i powtórkom z odstępami.
Zacznij naukę za darmo →Rejestracja nie jest wymagana
Najczęściej zadawane pytania
Co oznacza włoskie słowo „la conformità”?▼
Włoskie słowo „la conformità” oznacza po polsku „zgodność, konformizm, stosowność”.
Jak wymawia się włoskie słowo „la conformità”?▼
Możesz odsłuchać poprawną wymowę słowa „la conformità”, klikając przycisk odtwarzania obok słowa na górze tej strony.
Czy mogę zobaczyć przykładowe zdanie ze słowem „la conformità”?▼
Tak, oto praktyczny przykład: „L'ispettore ha rilasciato la dichiarazione di conformità per il nuovo impianto elettrico.” (co tłumaczy się jako „Inspektor wydał deklarację zgodności dla nowej instalacji elektrycznej.”).
Sugerowane artykuły
Czym są powtórki z odstępami? Algorytm SM-2 wyjaśniony prosto
Powtórki z odstępami to najskuteczniejsza metoda zapamiętywania słówek. Dowiedz się, jak działa krzywa zapominania, jak algorytm SM-2 oblicza odstępy między powtórkami i dlaczego 20 minut dziennie bije 2 godziny wkuwania.
Czytaj →PoradyJak wyrobić nawyk codziennej nauki języka (naukowo udowodnione)
Psychologia nawyków w nauce języków. Reguła 2 minut, łączenie nawyków i serie.
Czytaj →