thelernen logothelernen

Tłumaczenie kazachskiego słowa „таңғы ас” na język polski

таңғы ас

/tɑŋʁɯ ɑs/

Znaczenie

Rzeczownik

Pierwszy posiłek dnia, zwykle spożywany rano.

Zweryfikowane przez zespół językowy TheLernenDefinicja ze źródła: Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Jak używać

Słowo „таңғы ас” (noun) oznacza „śniadanie”. Podlega prawu harmonii wokalicznej z twardymi (жуан) samogłoskami (liczba mnoga: -лар/-дар/-тар, końcówki przypadków: -ға/-қа/-да/-тан). Powszechnie stosowane w języku mówionym i pisanym.

🇵🇱 Polski

śniadanie

Przykład

Мен таңғы ас ішемін

Jem śniadanie

Ол таңғы асын ішеді

Ona ma śniadanie

Twój słownik

🦊 Użyj tego słowa w rozmowie z AI na żywo

Popularne zwroty

  • таңғы ас ішу— jeść śniadanie
  • Мен таңғы ас ішемін— Jem śniadanie

Więcej słów: Jedzenie i napoje

Częstość: #365 w języku hiszp.

🇰🇿

Naucz się ich wszystkich! 🚀

Opanuj 1000 najczęstszych słów kazachskich dzięki inteligentnym wyjaśnieniom kontekstowym, wymowie i powtórkom z odstępami.

Zacznij naukę za darmo →

Rejestracja nie jest wymagana

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza kazachskie słowo „таңғы ас”?▼

Kazachskie słowo „таңғы ас” oznacza po polsku „śniadanie”.

Jak wymawia się kazachskie słowo „таңғы ас”?▼

Możesz odsłuchać poprawną wymowę słowa „таңғы ас”, klikając przycisk odtwarzania obok słowa na górze tej strony.

Czy mogę zobaczyć przykładowe zdanie ze słowem „таңғы ас”?▼

Tak, oto praktyczny przykład: „Мен таңғы ас ішемін” (co tłumaczy się jako „Jem śniadanie”).

Sugerowane artykuły