thelernen logothelernen
Start for free

Almanca "die Uhrzeit" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi

die

die Uhrzeit

Anlamı

isim

Saate göre zaman.

Tarafından incelendi TheLernen dil ekibiTanımın kaynağı Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Nasıl kullanılır

Uhrzeit ('time of day / clock time') is a feminine noun: die Uhrzeit (no plural). Welche Uhrzeit ist es? — What time is it? Zu einer bestimmten Uhrzeit — At a specific time. Distinguish from Zeit (time in general).

🇹🇷 Türkçe

günün saati

Örnek

Wie spät ist es? Wie ist die Uhrzeit?

Ne oldu? Uhrzeit ölmez mi?

Kişisel kelime dağarcığınız

🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanın

Eş anlamlılar

Ortak ifadeler

  • Welche Uhrzeit ist es?Который час?

Frekans sıralaması: #1518 Almanca

🦊

Hepsini öğrenin! 🚀

Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlama ile en yaygın 1000 Almanca kelimede ustalaşın.

Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →

Kayıt gerekmez

Sıkça sorulan sorular

Almanca "die die Uhrzeit" kelimesinin tanımı nedir?

Almanca "die die Uhrzeit" kelimesi şu şekilde tanımlanır: "Saate göre zaman."

Almanca "die die Uhrzeit" kelimesi ne anlama geliyor?

Almanca "die die Uhrzeit" kelimesi İngilizce "günün saati" anlamına gelir.

Almanca "die Uhrzeit" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?

Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesini tıklayarak "die Uhrzeit" kelimesinin doğru sesli telaffuzunu duyabilirsiniz.

"die Uhrzeit" ile örnek bir cümle görebilir miyim?

Evet, işte pratik bir örnek: "Wie spät ist es? Wie ist die Uhrzeit?" ("Ne oldu? Uhrzeit ölmez mi?" olarak çevrilir).

die artikelli diğer kelimeler

Daha Fazla telc_a1 kelimeler

İlgili okuma