thelernen logothelernen
Start for free

İspanyolca "la noche" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi

la noche

/la ˈno.tʃe/

Anlamı

isim

Gökyüzünün karanlık olduğu, Güneş'in ufkun altında olduğu zaman.

Tarafından incelendi TheLernen dil ekibiTanımın kaynağı Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Nasıl kullanılır

La noche ('night') is feminine. Buenas noches — Goodnight / Good evening.

🇹🇷 Türkçe

gece

Örnek

La noche es muy tranquila.

Gece çok sessiz.

Trabajo por la noche.

Geceleri çalışıyorum.

Kişisel kelime dağarcığınız

🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanın

Eş anlamlılar

темнота / мраксумеркинаступление ночимгла / потемки

Ortak ifadeler

  • de nocheночью
  • toda la nocheвсю ночь
  • buenas nochesспокойной ночи

Frekans sıralaması: #618 İspanyolca

🇪🇸

Hepsini öğrenin! 🚀

Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlamayla en yaygın 1000 İspanyolca kelimede ustalaşın.

Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →

Kayıt gerekmez

Sıkça sorulan sorular

İspanyolca "la noche" kelimesi ne anlama geliyor?

İspanyolca "la noche" kelimesi İngilizce'de "gece" anlamına gelir.

İspanyolca "la noche" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?

Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesini tıklayarak "la noche" kelimesinin doğru sesli telaffuzunu duyabilirsiniz.

"la noche" ile örnek bir cümle görebilir miyim?

Evet, işte pratik bir örnek: "La noche es muy tranquila." ("Gece çok sessiz." olarak çevrilir).

Daha Fazla Zaman ve Takvim kelimeler

İlgili okuma