thelernen logothelernen
Start for free

İspanyolca "la pregunta" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi

la pregunta

/la pɾe.ˈɣun.ta/

Anlamı

isim

Bilgi, yanıt veya yanıt isteyen, ifade edilmiş veya ifade edilmiş bir cümle, ifade veya yalnızca kendi başına bir kelime; bir sorgulayıcı.

Tarafından incelendi TheLernen dil ekibiTanımın kaynağı Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Nasıl kullanılır

La pregunta ('question') is feminine. Hacer una pregunta — To ask a question (uses the verb hacer, not preguntar).

🇹🇷 Türkçe

soru

Örnek

Tengo una pregunta para ti.

Sana bir sorum var.

La pregunta es difícil.

Soru zor.

Kişisel kelime dağarcığınız

🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanın

Eş anlamlılar

вопрос / сомнение

Ortak ifadeler

  • hacer una preguntaзадать вопрос
  • pregunta difícilтрудный вопрос

Frekans sıralaması: #636 İspanyolca

🇪🇸

Hepsini öğrenin! 🚀

Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlamayla en yaygın 1000 İspanyolca kelimede ustalaşın.

Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →

Kayıt gerekmez

Sıkça sorulan sorular

İspanyolca "la pregunta" kelimesi ne anlama geliyor?

İspanyolca "la pregunta" kelimesi İngilizce'de "soru" anlamına gelir.

İspanyolca "la pregunta" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?

Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesini tıklayarak "la pregunta" kelimesinin doğru sesli telaffuzunu duyabilirsiniz.

"la pregunta" ile örnek bir cümle görebilir miyim?

Evet, işte pratik bir örnek: "Tengo una pregunta para ti." ("Sana bir sorum var." olarak çevrilir).

Daha Fazla Kültür ve Sanat kelimeler

İlgili okuma