Japonca "相変わらず" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi
相変わらず
あいかわらず
[aikawarazu]
IPA: /aikawa(r)a(r)zu(r)a/
Anlamı
FiilGenellikle olduğu gibi.
Nasıl kullanılır
相変わらず (aikawarazu) — 'as usual / same as ever / still'. 相変わらず元気だ — still doing great as usual. 相変わらずの忙しさ — same busy life as ever.
🇹🇷 Türkçe
as usual / same as ever
Telaffuz Kılavuzu
Japanese Kanji: 相変わらず
Phonetic Reading (Hiragana): あいかわらず
Romaji Transcription: aikawarazu
Örnek cümleler
彼は相変わらず仕事を頑張っています。
かれはあいかわらずしごとをがんばっています。
Her zamanki gibi yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.
彼女は相変わらず笑顔でいました。
かのじょはあいかわらずえがおでいました。
Her zamanki gibi gülümsemeye devam etti.
Kişisel kelime dağarcığınız
🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanınEş anlamlılar
Ortak ifadeler
- とても相変わらず (totemo aikawarazu)— очень как всегда
Frekans sıralaması: #970 Japonca
Hepsini öğrenin! 🚀
Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlamayla en yaygın 1000 Japonca kelimede ustalaşın.
Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →Kayıt gerekmez
Sıkça sorulan sorular
Japonca "相変わらず" kelimesi ne anlama geliyor?▼
Japonca "相変わらず" kelimesi İngilizce'de "as usual / same as ever" anlamına gelir.
Japonca "相変わらず" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?▼
"相変わらず" kelimesi "あいかわらず" (aikawarazu) olarak okunur. Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesine tıklayarak doğru sesli telaffuzu duyabilirsiniz.
"相変わらず" içeren bir kullanım kılavuzu veya örneğini görebilir miyim?▼
Evet, işte pratik bir bağlam/örnek: "彼は相変わらず仕事を頑張っています。".
Daha Fazla Zarflar ve Sayılar kelimeler
İlgili okuma
Duolingo vs Anki vs Apps: 2026'da Dil Öğrenme Yöntemlerinin Karşılaştırılması
Popüler dil öğrenme yaklaşımlarının dürüst bir karşılaştırması: oyunlaştırılmış uygulamalar, SRS bilgi kartları, ders kitapları, öğretmenler ve yoğunlaştırılmış eğitim. Artıları, eksileri ve her birinin kimin için en iyisi olduğu.
Oku →YöntemAralıklı Tekrar Nedir? SM-2 Algoritması Basitçe Anlatıldı
Aralıklı tekrar, kelime ezberlemenin tek başına en etkili yöntemi. Unutma eğrisinin nasıl işlediğini, SM-2 algoritmasının tekrar aralıklarını nasıl hesapladığını ve bunu kendi çalışmanızda nasıl kullanacağınızı öğrenin.
Oku →