thelernen logothelernen
Start for free

Kazakça "бухгалтерлік есеп" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi

бухгалтерлік есеп

/bwxɡɑlterlik esep/

Anlamı

isim

Bir bireyin veya işletmenin mali işlemlerini ve mali durumunu kaydetmek ve analiz etmek için bir sistemin geliştirilmesi ve kullanılması.

Tarafından incelendi TheLernen dil ekibi

Nasıl kullanılır

A compound term. 'Бухгалтерлік' (accounting - adj) + 'есеп' (calculation/account). Fundamental vocabulary item in spoken Kazakh used across formal and informal registers.

🇹🇷 Türkçe

muhasebe

Örnek

Қаржылық операцияларды ашық жүргізу үшін кәсіпорында бухгалтерлік есеп қатаң талаптарға сай болуы керек.

Finansal işlemlerin şeffaf yürütülmesi için işletmede muhasebe sıkı gereksinimleri karşılamalıdır.

Kişisel kelime dağarcığınız

🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanın

Eş anlamlılar

понятие

Ortak ifadeler

  • бухгалтерлік есеп жүргізувести бухгалтерский учет

Frekans sıralaması: #884 Kazakça

🇰🇿

Hepsini öğrenin! 🚀

Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlamayla en yaygın 1000 Kazakça kelimede ustalaşın.

Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →

Kayıt gerekmez

Sıkça sorulan sorular

Kazakça "бухгалтерлік есеп" kelimesi ne anlama geliyor?

Kazakça "бухгалтерлік есеп" kelimesi İngilizce'de "muhasebe" anlamına gelir.

Kazakça "бухгалтерлік есеп" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?

Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesini tıklayarak "бухгалтерлік есеп" kelimesinin doğru sesli telaffuzunu duyabilirsiniz.

"бухгалтерлік есеп" ile örnek bir cümle görebilir miyim?

Evet, işte pratik bir örnek: "Қаржылық операцияларды ашық жүргізу үшін кәсіпорында бухгалтерлік есеп қатаң талаптарға сай болуы керек." ("Finansal işlemlerin şeffaf yürütülmesi için işletmede muhasebe sıkı gereksinimleri karşılamalıdır." olarak çevrilir).

Daha Fazla İşletme ve Finans kelimeler

İlgili okuma