thelernen logothelernen

Romence "într-adevăr" kelimesinin İngilizce'ye çevirisi

într-adevăr

/iŋ.tr.a.de.vər/

Anlamı

Bağlaç

Aslında ya da gerçekten kelimesinin eş anlamlısı.

Tarafından incelendi TheLernen dil ekibiTanımın kaynağı Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Nasıl kullanılır

The conjunction 'într-adevăr' is used to confirm or emphasize a statement, similar to 'indeed' in English. Common vocabulary item used in everyday spoken and written Romanian across formal and informal registers.

🇹🇷 Türkçe

gerçekten

Örnek

Mă duc la magazin, într-adevăr.

Aslında mağazaya gidiyorum.

Ea este într-adevăr o cântăreață grozavă.

O gerçekten harika bir şarkıcı.

Kişisel kelime dağarcığınız

🦊 Bu kelimeyi canlı bir AI sohbetinde kullanın

Eş anlamlılar

по-настоящему, воистинудействительнофактически

Ortak ifadeler

  • este într-adevăr minunat— это действительно замечательно
  • așa este într-adevăr— так оно и есть на самом деле

Daha Fazla Bağlayıcılar ve Edatlar kelimeler

Frekans sıralaması: #722 Romence

🇷🇴

Hepsini öğrenin! 🚀

Akıllı açıklamalar, sesli telaffuz ve aralıklı tekrarlamayla en yaygın 1000 Romence kelimede ustalaşın.

Ücretsiz Öğrenmeye Başlayın →

Kayıt gerekmez

Sıkça sorulan sorular

Romence "într-adevăr" kelimesi ne anlama geliyor?▼

Romence "într-adevăr" kelimesi İngilizce'de "gerçekten" anlamına gelir.

Romence "într-adevăr" kelimesini nasıl telaffuz edersiniz?▼

Bu sayfanın üst kısmındaki kelimenin yanındaki oynat düğmesini tıklayarak "într-adevăr" kelimesinin doğru sesli telaffuzunu duyabilirsiniz.

"într-adevăr" ile örnek bir cümle görebilir miyim?▼

Evet, işte pratik bir örnek: "Mă duc la magazin, într-adevăr." ("Aslında mağazaya gidiyorum." olarak çevrilir).

İlgili okuma