thelernen logothelernen
Start for free

Tłumaczenie japońskiego słowa „アレルギー” na język polski

アレルギー

アレルギー

[arerugii]

IPA: /arerugii/

Znaczenie

Rzeczownik

Zaburzenie układu odpornościowego powodujące niepożądane reakcje na substancje (alergeny) dla większości nieszkodliwe i charakteryzujące się wytwarzaniem przez organizm histaminy i powiązane z atopią, anafilaksją i astmą; każdy stan nadwrażliwości na substancję.

Zweryfikowane przez zespół językowy TheLernenDefinicja ze źródła: Wiktionary (CC BY-SA 4.0)

Jak używać

アレルギー (arergii) — 'alergia'. 花粉症 — pyłkowica / katar sienny. アレルギー反応 — reakcja alergiczna. Podstawowy element słownictwa, stosowany w formalnej i nieformalnej mowie i piśmie japońskim.

🇵🇱 Polski

alergia

Kontekst私は花粉症のアレルギー持ちです。

Wymowa i zapis

Japanese Kanji: アレルギー
Phonetic Reading (Hiragana): アレルギー
Romaji Transcription: arerugii

Przykłady zdań

私は花粉症のアレルギー持ちです。

わたしはかぶつけんしょうのアレルギー持ちです。

Mam alergię na pyłki.

花粉症のアレルギーがひどいので、花粉を避けるようにしてください。

かぶつけんしょうのアレルギーがひどいので、かぶつけんをさけるようにしてください。

Proszę, unikajcie pyłku, jeśli u was jest poważna alergia na niego.

Twój słownik

🦊 Użyj tego słowa w rozmowie z AI na żywo

Synonimy

powiązane z alergia

Popularne zwroty

  • とてもアレルギー (totemo arerugii)bardzo alergia

To słowo w innych językach

Częstość: #719 w języku jap.

🦊

Naucz się ich wszystkich! 🚀

Opanuj 1000 najczęstszych słów japońskich dzięki inteligentnym wyjaśnieniom kontekstowym, wymowie i powtórkom z odstępami.

Zacznij naukę za darmo →

Rejestracja nie jest wymagana

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza japońskie słowo „アレルギー”?

Japońskie słowo „アレルギー” oznacza po polsku „alergia”.

Jak wymawia się japońskie słowo „アレルギー”?

Słowo „アレルギー” czyta się jako „アレルギー” (arerugii). Możesz odsłuchać poprawną wymowę, klikając przycisk odtwarzania obok słowa na górze tej strony.

Czy mogę zobaczyć kontekst lub пример со словом „アレルギー”?

Tak, oto praktyczny kontekst/przykład: „私は花粉症のアレルギー持ちです。”.

Więcej słów: Ciało i zdrowie

Sugerowane artykuły