Tłumaczenie włoskiego słowa „la mediocrità” na język polski
la mediocrità
/la medjokriˈta/
Znaczenie
RzeczownikNiski lub zaledwie przeciętny poziom umiejętności, wartości artystycznej czy intelektualnej.
Jak używać
Włoski rzeczownik „mediocrità” (rodzaju żeńskiego) oznacza „przeciętność, miernota” (Niski lub zaledwie przeciętny poziom umiejętności, wartości artystycznej czy intelektualnej). Zazwyczaj łączy się z rodzajnikiem określonym „la”. W praktyce, przeciętność, miernota i brak jakichkolwiek wybitnych zalet lub polotu.
🇵🇱 Polski
przeciętność, miernota
Przykład
La mediocrità dell'offerta culturale cittadina ha spinto molti giovani ad abbandonare la provincia.
Przeciętność miejskiej oferty kulturalnej skłoniła wielu młodych ludzi do opuszczenia prowincji.
Un autentico maestro non si rassegna alla comoda mediocrità, ma aspira continuamente alla perfezione.
Prawdziwy mistrz nie godzi się na wygodną miernotę, lecz nieustannie dąży do doskonałości.
Twój słownik
🦊 Użyj tego słowa w rozmowie z AI na żywoPopularne zwroty
- La mediocrità dell'offerta culturale cittadina ha spinto molti giovani ad abbandonare la provincia.— Przeciętność miejskiej oferty kulturalnej skłoniła wielu młodych ludzi do opuszczenia prowincji.
- Un autentico maestro non si rassegna alla comoda mediocrità, ma aspira continuamente alla perfezione.— Prawdziwy mistrz nie godzi się na wygodną miernotę, lecz nieustannie dąży do doskonałości.
Więcej słów: n
Częstość: #1708 w języku włoskim
Naucz się ich wszystkich! 🚀
Opanuj 1000 najczęstszych słów włoskich dzięki inteligentnym wyjaśnieniom kontekstowym, wymowie i powtórkom z odstępami.
Zacznij naukę za darmo →Rejestracja nie jest wymagana
Najczęściej zadawane pytania
Co oznacza włoskie słowo „la mediocrità”?▼
Włoskie słowo „la mediocrità” oznacza po polsku „przeciętność, miernota”.
Jak wymawia się włoskie słowo „la mediocrità”?▼
Możesz odsłuchać poprawną wymowę słowa „la mediocrità”, klikając przycisk odtwarzania obok słowa na górze tej strony.
Czy mogę zobaczyć przykładowe zdanie ze słowem „la mediocrità”?▼
Tak, oto praktyczny przykład: „La mediocrità dell'offerta culturale cittadina ha spinto molti giovani ad abbandonare la provincia.” (co tłumaczy się jako „Przeciętność miejskiej oferty kulturalnej skłoniła wielu młodych ludzi do opuszczenia prowincji.”).
Sugerowane artykuły
Czym są powtórki z odstępami? Algorytm SM-2 wyjaśniony prosto
Powtórki z odstępami to najskuteczniejsza metoda zapamiętywania słówek. Dowiedz się, jak działa krzywa zapominania, jak algorytm SM-2 oblicza odstępy między powtórkami i dlaczego 20 minut dziennie bije 2 godziny wkuwania.
Czytaj →PoradyJak wyrobić nawyk codziennej nauki języka (naukowo udowodnione)
Psychologia nawyków w nauce języków. Reguła 2 minut, łączenie nawyków i serie.
Czytaj →